O Stowarzyszeniu

 

Rypińskie Stowarzyszenie Inicjatywa powstało w lipcu 2014 roku pod nazwą Stowarzyszenie Kreatywni, głównym celem było wspieranie Zespołu Tanecznego, który obecnie działa pod nazwą Dziecięca Grupa Estradowa. Z czasem okazało się, że w Rypinie jest już organizacja pod taką sama nazwą, by nie było pomyłek postanowiono ją zmienić. Mała „burza mózgów” wyłoniła nową nazwę którą się aktualnie posługujemy. Wtedy też zrodził się pomysł by młodzież z naszego rypińskiego Liceum Plastycznego zaprojektowała nasze logo.

Rypińskie Stowarzyszenie Inicjatywa jest organizacją pożytku publicznego od listopada 2016 roku, której działalność dotyczy różnych sfer życia publicznego, wspieranie kultury, oświaty, wychowania, działań na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy. Otacza mecenatem uzdolnioną naukowo, artystycznie i sportowo młodzież. Działalność stowarzyszenia wpisuje się w realizację zadań własnych samorządu terytorialnego, które mogą być realizowane przy udziale zainteresowanych mieszkańców społeczności lokalnej. Stowarzyszenie promuje miasto Rypin i powiat w kraju i zagranicą. Poprzez swoją działalność przyczynia się do większej integracji mieszkańców naszej lokalnej społeczności, a tym samym zachęca do współpracy i współdziałania w szeroko pojętym wolontariacie.

 

Rypińskie Stowarzyszenie Inicjatywa na stałe współpracuje z instytucjami z miasta Rypin: Urzędem Miasta Rypin, Starostwem Powiatowym Rypin, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, Rypińskim Centrum Sportu, Rypińskim Domem Kultury, Galerią Młyn, Parafią Św. Trójcy, Szkołami Podstawowymi i Przedszkolami Miejskimi.

 

W listopadzie 2017 roku Kujawsko - Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych przyznała Rypińskiemu Stowarzyszeniu Inicjatywa certyfikat „ORGANIZACJI SPRAWDZONEJ”

 

120 img1 56306f7e9719e9b2a52283698b3e6d6c

 

 

W skrócie

 • Zarząd >

  Skład Zarządu:
  Prezes – Małgorzata Grodzicka
  Viceprezes – Aleksandra Łagoda
  Skarbnik – Wioletta Wojeńska
  Sekretarz – Wioletta Wojeńska

  Skład Komisji Rewizyjnej:

  Przewodniczący – Paweł Sobierajski
  Zastępca – Jan Wolak
  Członek – Anna Beata Stefańska
 • Informacje >

  Numer KRS – 0000517984
 • Wpłaty >

  12 2030 0045 1110 0000 0406 6420

 • Reklama >

  To jest miejsce na twoją reklamę

 • 1

Online

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.